Monika

Monika

Zpěvačka

Zpěvačka

RnB

RnB

Soul

Soul

javascript

Monika Bagárová
& Jazzové kvarteto

Jazzové standardy jako The Days of Wine and Roses, End of the Line nebo No More Blues v podání předních muzikantů brněnské jazzové komunity - v sestavě kytarista Vilém Spilka, pianista Mirek Veselý, bubeník Josef Bagár - a teprve patnáctileté, neuvěřitelně zdatné jazzmanky Moniky Bagárové.

Již od svých osmi let koncertuje Monika Bagárová s jazzovou formací po brněnských klubech (např. Alterna, jazzová kavárna Podobrazy), kde svým sametovým hlasem, vyzrálým hudebním projevem a přirozenou schopností improvizace zaujala nejen místní publikum, ale získala si i obdiv a uznání elitních jazzmanů brněnské scény. První velkou muzikantskou zkušenost získala již v devíti letech na festivalu Gypsy Celebration, kam byla jako objev roku pozvána Idou Kelarovou. Dalšími mezníky Moničiny hudební minulosti bylo vystoupení v roli hlavního hosta na promoakci k JazzFestu Brno nebo účinkování v pořadu Noc s Andělem.

Vyzrálý talent mladičké zpěvačky mísí esenci genetického daru muzikantského klanu Bagárovců, jenž se na české hudební scéně angažuje po řadu generací, s bohatou praxí, které se jí dostalo již v raném dětství. Velká popularita a podpora, které dosáhla v zázemí brněnské jazzové komunity, nabrala nových rozměrů postupem zpěvačky do finále Česko-Slovenské SuperStar, kde se umístila na pátém místě a stala se tak nejúspěšnější českou zpěvačkou soutěže.

 • Josef Bagár

  Josef Bagár

  bubny

  Profesionálnímu hraní se věnuje od svých 15ti let. Jazzové zkušenosti nasbíral po boku známého pražského kontrabasisty Josefa Feče, se kterým vystupuje dodnes v jazzfunkové skupině Connection. Dříve působil v kapele Idy Kelarové (spolu s muzikanty Ondřejem Krájňákem,Radovanem Taryškou a Josefem Fečem ) a vystupoval s triem Jiřího Levíčka.

 • Vilém Spilka

  Vilém Spilka

  kytary

  Během studia JAMU v Brně absolvoval stáž v Texasu se zaměřením na obor jazzguitar. Od roku '95 působil v hudebních formacích Petr Kovařík Quintet, Vilem Spilka Trio, Gunter Kočí Gang, Trio komorního jazzu, Two Generation Trio, Unity Quartet nebo Five Senses. V současnosti hraje také se skupinou Four Elements.

 • Mirek Veselý

  Mirek Veselý

  piáno

  Spolupracoval s Gunterem Kočím, Dežem Ursínym, Gustavem Bromem nebo Janou Kociánovou. Nyní působí v kapelách Connection, Cat & Dogs, Slowhand a hraje s Láďou Kerndlem.

Biografie

Kde se jazzová hudba dotýká Soulu a RnB, najdete rytmy, podle kterých bije mladé srdce Moniky Bagárové,
brněnské rodačky a zpěvačky. (* 5. 7. 1994, Brno)

 • 2009

  FINALISTKA ČESKO-SLOVENSKÉ SUPERSTAR

  Moničino jméno se zapsalo do povědomí veřejnosti postupem
  do finále Česko-Slovenské SuperStar. Svým sametovým hlasem, hudební vyzrálostí a bezprostředním vystupováním si získala obrovské sympatie širokého spektra českých a slovenských diváků. Konečným umístěním na 5. místě se stala nejúspěšnější českou zpěvačkou tohoto ročníku soutěže.

  Úspěšná jazzmanka Monika Bagárová
 • 2010

  PRŠÍ - ROBO OPATOVSKÝ FEAT. MONIKA BAGÁROVÁ

  Několik měsíců po Česko-Slovenské Superstar začíná spolupráce Moniky a Roba Opatovského na písni Prší. Jejich společný duet slavil ihned po premiéře obrovský úspěch - na serveru YouTube zaznamenal přes jeden milión zhlédnutí a probojoval
  se do vysílání MTV.

  Úspěšná jazzmanka Monika Bagárová
 • 2011

  DEBUTOVÉ ALBUM SHINING

  Rok 2011 se stal pro Moniku zlomovým, neboť vydává své debutové album Shining, které obsahuje 11 soulových písní, včetně singlu Tanečnice a písní Prší nebo Funky, soul & Jazz.
  Na debutovém albu zazní také úvodní píseň k pohádce Čertova nevěsta od Zděnka trošky s názvem Ve dvou a píseň Chci,
  kterou Monika nazpívala v duetu s Benem Cristoavem. Moničina celoroční píle byla po zásluze odměněna při předávání cen Český Slavík Mattoni, na kterém získala ocenění Skokan roku 2011.

  Úspěšná jazzmanka Monika Bagárová
 • 2013

  SINGL LET ME LOVE U

  Po debutovém albu Shining a singlu Tanečnice přichází Monika se zbrusu novým singlem Let Me Love U, který je předzvěstí druhé sólové desky. Současně s písní vzniká také videoklip, jehož vizuální podobu Monika piluje v Hip Hop fakultě Johnnyho Perfekta a Lady Mal a ve spolupráci s KUNES video production. Premiéra videoklipu proběhla na svátek svatého Valentýna.

  Úspěšná jazzmanka Monika Bagárová
 • 2014

  MONIKA BAGÁROVÁ FEAT. IGOR KMEŤO - SKÚS ZABUDNÚT

  Současnost patří opět česko-slovenské spolupráci. Monika na několik dní zavítala do Bratislavy, kde si společně se svým dlouholetým kamarádem Igorem Kmeťem zazpívala romantický duet v písni Skús zabudnúť. Monika se také stala tváří
  a ambasadorem letní soutěže rádia Evropa 2 o zájezdy
  na ostrov Ibiza. Ve spolupráci s DJ Brianem tak vzniká letní mix její písně Let Me Love U, který si můžete aktuálně poslechnout
  na vlnách Evropy 2.

  Úspěšná jazzmanka Monika Bagárová